CINEMA-SCÓP

Sherlock Holmes

In jos

Sherlock Holmes

Mesaj Scris de Marlene la data de Vin Oct 02, 2009 12:55 am

Pare ca e si horror, are si umor si e si politist. N-arata rau deloc. Film reusit sau inca un kitsch american?

Trailer

http://uk.movies.yahoo.com/s/Sherlock-Holmes/index-7469635.html
Marlene

Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 108

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Sherlock Holmes

Mesaj Scris de Marlene la data de Mier Ian 06, 2010 1:59 am

Sper sa-l vad curand.
Marlene

Sus In jos

Mesaj Scris de Marlene la data de Dum Ian 17, 2010 8:47 pm

Stiti ca pe mine ma lasa rece parerile altora proaste sau bune despre un film. Daca imi place, imi place si gata. Am citit si "cronica' lui pitbull pe cinemagia, care n-avea nimic in comun cu zilele noastre si cu filmul zilelor noastre, cu toate ca babatoiul se lauda ca a citit, a vazut, si iar a citit cat oracolul din Delfi, viitorul si trecutul.
Mi-a placut, drept urmare il voi urmari iar, intr-o varianta mai bine filmata.
Mi-a placut Robert Downey, i s-a potrivit rolul, stiu ca si el a avut probleme cu drogurile in tinerete si are destula carisma... Probabil ca ar fi putut fi si altcineva Holmes, dar daca ma uit prin ograda Hollywood, nu prea vad oameni de bine. Watson s-a potrivit perfect cu raceala british a lui Jude Law, nu mi-a placut logodnica lui, dar probabil trebuia sa fie putin antipatica. Rachel McAdams mi-a placut, parea o actrita superficiala la debut, dar mi se pare ca are charmul ei... Regia misto, cred ca e cam al doilea sau al treilea film facut de Guy Ritchie pe care sa-l fi vazut si eu. Nu mi-a placut prea mult lordul Blackwood, ca fizic , se incadra, dar nu stiu ce ii lipsea, avea un aer usor ridicol...Dar merge si el. Chestia cu magia neagra mi-a cam dat fiori si de teama si de plictiseala, am mai vazut noi si-n alte filme treburi din astea, dar Holmes e un clasic, i se iarta orice.
Si mie mi s-a parut prea ...scurt! filmul. Sper sa faca si sequel, au lasat loc pentru part two cu Professor Moriartry si m-as fi bucurat sa fi fost Brad Pitt in rolul lui, desi ...who cares. E un film cu subiect vintage dar modernizat, nu are chestii deranjante, doar daca esti prea constipat sau uiti sa te mai bucuri de ceva. In schimb, ca o paranteza, Avatarul n-a avut nici umor, nici suspence, nici inteligenta, nici actori sharmanti, nici nimic si e slavit de toti copkiii pana la cer. Daca nu ma insel totusi, Sherlock a in trecut incasarile Avatarului.

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum