CINEMA-SCÓP

Hac, io cu cine votez?

In jos

Hac, io cu cine votez?

Mesaj Scris de Marlene la data de Dum Dec 06, 2009 2:00 am

Stimabililor, va invitez a va sustine catindatul sau a nu sustine pe nimenea, dupa puterea de (ne) intelegere a fiecaruia. De se vor aprinde spiritele( care? cari nu exista carevasazica cu desavarsire) nu-i bai. Mie nu-mi place politichia, politicienii, si nici sa votez in Romanica noastra trecuta , prezenta ori viitoare, de fapt in nicio tara.
Dar pt ca ma iau fiori pe spate de frica atunci cand ma gandesc ca musiu Joiana, Jena, Goarna ne-ar lua la goana, ca s-ar pune de un razboiu tzivil, ca iasa rivulutie, parca imi vine si mie sa ma duc maine sa ma joc cu shtampiula. Pai sa ne uitam bine: toti coruptii, avizii, nemancatii, circarii s-au strans in spatele si deasupra marionetei intinzand mainile si holband ochii alunecosi dupa o sforicica. Pe musiu Traienel Bashesco il cunoastem, stim ce-i poate brandu' de Popay marineru' N-o fi cel mai tzinstit, cel mai oblu in gandire, dar are un succes nebun la femei. Are cu ce , probabil. Joana n-are.
Marlene

Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 107

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Hac, io cu cine votez?

Mesaj Scris de Marlene la data de Dum Dec 06, 2009 2:04 am

Peseu: toata familia mea (oarecum numeroasa prin mezalianta) e cu Joana, asa ca ssst, va zic dumneavoastra aceste, nedorind a fi scalpata sau accidental, electrocutata. Sunt camere de luat vederi ascunse la vot? Daca ma apuca si claustrofobia? santa Mericrismas.
Marlene

Sus In jos

Mesaj Scris de Marlene la data de Dum Dec 06, 2009 8:21 pm

Deci nu votez.
Marlene

Sus In jos

Mesaj Scris de Admin la data de Dum Dec 06, 2009 10:09 pm

Nici io:(
Admin
Admin
Admin

Vezi profilul utilizatorului http://cinema-scop.forumz.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Marlene la data de Dum Dec 06, 2009 11:11 pm

daca vine pesedeu' iar incepe cenzura la teveu si peste tot, ca acum 5 ani. nu ma duc sa votez, dar nu tin in niciun caz cu joana. e jenant.
Marlene

Sus In jos

Mesaj Scris de Marlene la data de Lun Dec 07, 2009 4:21 am

Cica a iesit Joana. Ne intoarcem in anii '90:(( Nu e de bine ce va fi.
Marlene

Sus In jos

Mesaj Scris de Marlene la data de Mar Dec 08, 2009 4:23 am

De ce nu m-am dus la vot?
Nu-mi vine sa cred ca unii romani juiseaza de fericire ca a iesit Base presedinte, in timp ce altii isi smulg parul din cap ca n-a iesit Geoana. Cata naivitate infatuata, o santa( claus) simplicitas! Sa visezi ca ai facut dreptate printr-un vot oferit demagogilor, puterii, de parca presedintele insusi ar putea sa vina personal sa-ti adune gunoiul din curte, planurile restante de la serviciu, frustrarile intelectuale, si lipsa de perspective materiale...O, da , doar puterea e de vina, ei politicienii, nu fiecare din noi...fiecare pt sine.
Ceea ce da de gandit: mai e destul si chiar mult pana poporul asta sa se maturizeze, sa se civilizeze si sa stie ce doreste cu adevarat, care sunt reperele morale, care sunt tzelurile cu adevarat importante, cum ar fi munca, spiritul de competitie si toate aceste mici 'clisee' adevarate, dar departe de Romania:
http://www.gandul.info/opinii/cu-pumnul-pe-biblie-dreptul-ultimei-nopti-5155088
Marlene

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare