CINEMA-SCÓP

Cel mai prost best-seller

In jos

Cel mai prost best-seller

Mesaj Scris de Marlene la data de Lun Sept 21, 2009 9:51 pm

Permiteti-mi-sau nu- sa zic ca de la noi e "De ce iubim femeile". Sau ma insel, poate v-a placut? Aveti alte exemple?
Marlene

Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 107

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Cel mai prost best-seller

Mesaj Scris de bre la data de Mar Sept 22, 2009 3:08 pm

nu l-am citit pe tot, doar fragmente si nu, nu mi-a placut. mi s-a parut o viziune superficial-misogina, in ciuda faptului ca se numeste "de ce iubim...".
mie imi place cartarescu cel din "nostalgia"...
bre
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Raintree la data de Mar Sept 29, 2009 4:56 am

Inca nu am avut ocazia de a tine in mana un exemplar din "De ce iubim femeile", asa ca am incercat formatul electronic. Am citit vreo douazeci de pagini, dar cum nu parea ceva promitator am hotarat sa imi crut ochii.
Deci, nu stiu ce sa spun despre best-sellerul lui Cartarescu... dar am o nominalizare "din vecini".
Jurnal de fata singura de Kate Morris.
Este cea mai plictisitoare carte pe care mi-a fost dat vreodata sa o citesc. Mi-au trebuit mai bine de sase luni pentru a o termina...
Dar sa spun adevarul pana la capat, tot era buna la ceva - de cum o luam in mana adormeam aproape instantaneu.
Raintree

Data de inscriere : 29/09/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Marlene la data de Mier Sept 30, 2009 4:54 am

Raintree a scris:Inca nu am avut ocazia de a tine in mana un exemplar din "De ce iubim femeile", asa ca am incercat formatul electronic. Am citit vreo douazeci de pagini, dar cum nu parea ceva promitator am hotarat sa imi crut ochii.
Deci, nu stiu ce sa spun despre best-sellerul lui Cartarescu... dar am o nominalizare "din vecini".
Jurnal de fata singura de Kate Morris.
Este cea mai plictisitoare carte pe care mi-a fost dat vreodata sa o citesc. Mi-au trebuit mai bine de sase luni pentru a o termina...
Dar sa spun adevarul pana la capat, tot era buna la ceva - de cum o luam in mana adormeam aproape instantaneu.

bounce
Eu nu pot citi carti proaste sau mediocre, nu din snobism, ci chiar mi se pare o tortura inutila, si nu ma obliga nimeni s-o fac...
Ok, dear Rain, astept recomandarile tale ...pozitiviste What a Face
Marlene

Varsta : 107

Sus In jos

Mesaj Scris de Raintree la data de Vin Oct 02, 2009 6:16 am

Eu nu prea pot lasa din mana o carte pe care am inceput-o, mai ales daca nu am alta la indemana.

Dar le abandonez foarte usor, daca nu imi plac, pe cele in format electronic... daca le incep...
Raintree

Data de inscriere : 29/09/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Guadeloupe la data de Joi Oct 08, 2009 8:47 pm

Anticrista, by Amelie Nothomb.
am citit-o in mai putin de-o ora si tot nu m-am lamurit de ce a trebuit sa iroseasca atatea pagini pt un subiect ce putea fi sintetizat in maxim 15 (cu tot cu coperti ).

Guadeloupe

Data de inscriere : 08/10/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Guadeloupe la data de Joi Oct 08, 2009 8:53 pm

Marlene a scris:Permiteti-mi-sau nu- sa zic ca de la noi e "De ce iubim femeile". Sau ma insel, poate v-a placut? Aveti alte exemple?

Cartarescu ma seaca cu trei chestii: vocea, tunsoarea de copil batran si brosurica de care spui .

Guadeloupe

Data de inscriere : 08/10/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum